Marka Tescili

Marka Patent Tescili en hızlı başvuru kastamonureklam.com'da. Markanızı hemen tescil ettirin, karlı çıkın.

Bir işletmenin hizmet ya da ürünlerinin diğer işletmelerin mal ve ürünlerinden ayıran simge ve isimlere marka olarak adlandırılır. Bu simge için başvuru yapan kişiler için escil edilmesi işlemine de Marka Tescili denmektedir.

Markalar, şekiller, logolar, sayılar, sloganlar  ya da her türlü isim olabilir. Marka tescil yapılabilmesi için marka tescili yapılacak isim yada simgenin diğer marka ve isimlerden ayrılması gerekir.

Marka Tescili Türk Patent Enstitüsüne kayıtlı resmi vekiller tarafından yapılır. Tescil süreci yaklaşık 1 yıldır. Ancak başvuru esnasında alınacak marka başvuru belgesi, bir çok işlem için yeterli olabilmektedir. Örneğin com.tr alan adı almak için marka başvuru belgesi (sonradan marka tescil belgesinin de gönderilmesi şartıyla) yeterlidir.

Marka tesciline konu olan sayı, simge yada ismin başvuru yapılmadan önce kontrolünün dikkatlice yapılması gerekir. Yanlış marka başvurusunun önüne geçmek, zamandan tasarruf ve gereksiz maliyetleri azaltmak için bu oldukça önemlidir.

Türkiye'de faaliyet gösteren tüm kurum, kuruluş ve kişiler marka sahibi olabilirler. Marka başvurusu, başvuru sahibinin vereceği belge ile anlaşmalı olduğumuz hukuk ofisleri tarafından yapılmakta ve kısa sürede sonuçlandırılmaktadır.

Marka tescil süreci, tescile konu olacak markanın tespiti ve sorgulanması ile başlar. Gerekli belgelerin temini ile online başvuru yapılır. Türk Patent Enstitüsü nceleme yapar ve markanın tescil edilebilir olup olmadığını bildirir. Daha sonra resmi marka bülteninde ilan edilerek, başvuru sahibine marka tescil belgesi gönderilir ve marka koruma altına alınmış olur.

Genel olarak süreç;

Başvuru 2-4 iş gününde yapılır. 

Türk Patent Enstitüsü 1-2 ay içinde şekilsl inceleme yapar

TPE 3-4 ay içinde hukuksal inceleme yapar

3 ay içinde resmi marka bülteninde ilan edilir

sonraki 2 ay itiraz sürecidir. İtiraz olmazsa tescil gerçekleşir.


Tasarım

Web Sitesi Tasarımı

Web siteniz, sizin ve markanızın sanal dünyadaki kapısıdır. Web sitenizin tasarımı, sizi en iyi ve doğru yansıtacak şekilde, mobil uyumlu olarak hazırlanmalıdır.

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal kimlik, firmanızın dijital kişiliğidir. Sizi diğer firmalardan farklı kılacak ve bir adım öne çıkarıcak en büyük etken renkleriniz, logonuz ve mottonuzdur.

Grafik Tasarım

Markanızı en iyi şekilde anlatacak basılı ve dijital tasarımları yenilikçi fikirler ile hazırlayabilir ve dönüşümlerinizi arttırabiliriz.

Yazılım

Web Sitesi Yazılımı

Web sitenizi yönetmek, yeni ürün, hizmet veya içerik eklemek için dinamik, kontrol paneli olan ve kullanımı kolay bir web sitesine ihtiyacınız vardır.

Mobil Uygulama Geliştirme

Google Android ve Apple iOS işletim sistemleri ile çalışan mobil cihazlar için native veya hybrid uygulamalar geliştirebilir, ve yayınlayabiliriz.

Özel Yazılım Çözümleri

KRM, ERP, E-Ticaret veya hiç bir kalıba oturmayan bir projeniz, fikriniz var ise, size özel yazılım ve çözümler üretebilir, yazılımlar geliştirebiliriz.

Reklam

Marka Tescili

Marka Patent Tescili en hızlı başvuru kastamonureklam.com'da. Markanızı hemen tescil ettirin, karlı çıkın.

Matbaacılık

Kartvizit, Broşür, Davetiye, Zarf, Cepli Dosya, Magnet, Çıkartma etiket, Takvim, İmsakiye, Kutu Ambalaj...

Promosyon

Promosyon Kalem, Anahtarlık, Çakmak, Küp Blok, Bloknot, Kalemlik, Saat, Masa seti, Oto Kokusu...

Son Çalışmalarımız